Časté dotazy

1. Z jakého jsou paruky materiálu? 
V současnosti na našem eshopu naleznete paruky a příčesky pouze ze syntetického materiálu. Tento materiál je odolný vůči vysokým teplotám, proto je možno vlasy žehlit, kulmovat a fénovat (cca do 180 stupňů). Tepelné úpravy vlasů se nemusíte bát, naopak napomáhá k udržení stálého vzhledu. Všeobecně syntetické paruky a příčesky nejsou vhodné k barvení a melírování. 

2. Jaké typy paruk nabízíme? 
Na našem eshopu můžete najít široký výběr barevných variant a stylů účesů. Rozeznáváme klasický typ paruk a paruky Lace front. Lace front je charakteristický přítomností síťky v čelní oblasti paruky. Tato síťka napomáhá vytvořit přirozený přechod na vlasové linii. Proto je možno si vlasy vyčesat nahoru do culíku, aniž by utrpěl přirozený vzhled účesu. Tato síťka se odstřihává. Střih proveďte buď podél vlasové linie nebo nechte cca 0,5 cm přesah síťky. Tuto přesahující část je možno přilepit ke kůži speciálním lepidlem na paruky. 


3. Jak paruku nasadit? 
Pod parukou je nutno nosit elastickou čepičku, kterou ve dvou kusech přibalujeme ke každé paruce. Tuto čepičku je nutno si nasadit a schovat pod ni své vlastní vlasy. Toho lze dosáhnout různými způsoby, nicméně doporučujeme si vlasy splést do dvou francouzských copů a ty následně k sobě. Tímto způsobem se pod čepičku úhledně vejdou. Čepičku můžete k vlasům po nasazení zafixovat pinetkami nebo sponkami. Následně je možno si nasadit samotnou paruku. V týlní části vnitřku paruky se nachází gumička s háčkem, která slouží k přizpůsobení velikosti paruky. V případě nutnosti je možné tuto gumičku zachytit za protiháček a tím paruku zmenšit. U většiny paruk se vevnitř nachází také hřebínky, které je možné zasunout pod čepičku a tím napomoct zafixování paruky. 

4. Jak se o paruku starat? 
Paruka potřebuje péči jako vlasy vlastní. Rozdíl může být ve frekvenci mytí. Optimálně, při denním nošení, paruku myjte s rozestupem 1-2 týdnů. Do umyvadla napusťte teplou vodu (cca 40 stupňů) a nechte rozpustit šampón, paruku ponořte a jemně ve vodě omyjte, je možno použít i kondicionér. Následně paruku opláchněte v čisté vodě, jemně osušte ručníkem (nedrhnout) a nechte vysušit na vzduchu případně použijte fén. Při sušení byste paruku neměli vystavovat přímému slunci. Čas od času je doporučeno na paruku nanést olej na vlasy pro zjemnění struktury vlasového vlákna a zamezení krepatění. Na česání používejte hřebeny s nízkou hustotou zubů, aby se vlákna netrhala a neelektrizovala. 

5. A jak to je s péčí o příčesky? 
Výše zmíněné informace týkající se paruk platí i pro příčesky.